Kniha k 30. výročí skupiny

K 30. výročí skupiny historického šermu Páni z Kolína vychází kniha „Obrazy jedné historie“ z pera Miroslava Horáčka.

Je z části autobiografií pisatele a zároveň výběrem vzpomínek a souhrnem aktivit za více než čtvrt století existence souboru. Dílko provede čtenáře všemi epochami vývoje spolku kolínských šermířů. Od prvních let existence skupiny, kdy se její členové s nadšením pustili do pořádání rekonstrukcí historických bitev, až po současná, zralá léta, kdy spolupracují s mnoha muzei, hrady zámky a dalšími institucemi.

Kniha je částečně i výpisem událostí z mnoha kronik, jelikož jsou zde převyprávěny nejzajímavější události z dějin souboru. Děj začíná již v devadesátých letech, kdy se u Miroslava Horáčka, zakladatele a dosavadního vedoucího spolku, stala historie životní prioritou. Od roku 1991, kdy skupinu zakládá, prochází tento spolek z města na Labi neustálým vývojem.

Toto dílo je nejen poděkováním Kolínu za podporu souboru, je také věnováno všem zájemcům o tento druh české kultury, věrným divákům, ale i střípkem z historie uplynulých let a vzpomínkou na ty, kteří již nejsou mezi námi, ale jejichž stopa se zapsala nesmazatelně do paměti skupiny historického šermu Páni z Kolína.

Pokud máte o knihu zájem, stačí poslat zprávu na email mirekhoracek71@seznam.cz
Rádi vám ji zašleme poštou nebo připravíme k vyzvednutí v Kolíně.

Cena knihy je 200 Kč
(v případě zaslání +poštovné 100 Kč).
176 stran, pevná vazba, formát A5.

Ukázky z obsahu k nahlédnutí zde: Obrazy jedné historie – ukázky


Warning: Undefined array key 0 in /data/web/virtuals/216510/virtual/www/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924