1. sv. válka

V roce 2020 jsme úspěšně realizovali tradiční akci „Historické slavnosti“ na Kmochově ostrově v Kolíně s tématem 1. a 2. světové války s ukázkami vojenské techniky, zbraní, táborového vybavení, atd. Nechyběl ani kulturní program v podobě dobových tanců a hudby. Viz krátké video mapující průběh akce.

Období 1. světové války se věnujeme od roku 2014. Realizujeme kostýmované stafáže, divadelní prohlídky, a na tématické akce jezdíme se stanovištěm polní pošty.

Polní pošta

Na stanovišti polní pošty si zájemci mohou vyzkoušet perem vypsat takzvaný domovský list, zakoupit tématické pohlednice nebo pamětní mince.

Polní poštu je také možno doplnit naučnou stezkou na téma první světové války. Nebo výstavou bankovek.

Naučné panely

Přednášky s tématem 1. a 2. sv. války

Účastníky těchto exkurzí seznamujeme s historickými souvislostmi dvou největších vojenských konfliktů novodobé historie, představujeme výzbroj a výstroj vojáků, autentické uniformy, předměty denní potřeby, popisujeme různé typy zbraní, k výkladu nejrůznějších dobových zajímavostí využíváme naučné panely.


Warning: Undefined array key 0 in /data/web/virtuals/216510/virtual/www/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924