Historické slavnosti Kmochův ostrov

Skupina historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína vás srdečně zve
na tradiční historickou akci v příjemném prostředí kolínského Kmochova ostrova.

10. srpna 2024


Doba vlády císaře Napoleona

Každoročně mají slavnosti spojitost s významnou historickou osobností. Letos si připomeneme dobu vlády Napoleona Bonaparta a elegantní období empíru.

SLAVNOSTI NA KMOCHOVĚ OSTROVĚ BUDOU PROBÍHAT
OD 10 DO 18 HODIN


Program

Během celého dne vás bude bavit program na dvou scénách. Hlavní částí vás provede moderátor na pódiu amfiteátru, kde se budou střídat nejrůznější umělci. Čeká vás hudba, tanec, kejklíř, divadlo, šermířská vystoupení a další.

Vedlejší scéna zaujímá prostor v parku Kmochova ostrova u altánu. Zde se bude nacházet vojenský tábor z počátku 19. století, výstava zbraní, dobový jarmark, dětské dílny, naučná stezka a další.


Program na hlavní scéně

-Připravujeme-Tržiště

K atmosféře minulých časů neodmyslitelně patří jarmark. Stánky s řemeslnými výrobky nebo občerstvením budou i letos součástí historických slavností.


Jak se dostat na Kmochův ostrov

PĚŠKY
Kmochův ostrov je dostupný z obou břehů Labe přes lávky pro pěší. Pokud do Kolína dorazíte vlakem nebo autobusem na nádraží, nejkratší cesta na ostrov vám zabere asi 20 minut. Doporučujeme ale udělat nepatrnou odbočku a projít se přes malebné náměstí nebo kolem chrámu sv. Bartoloměje.

ZOBRAZIT MAPU (nejkratší cesta)
ZOBRAZIT MAPU (trasa přes náměstí)


VLAKEM
Přímo u ostrova se nachází vlaková stanice Kolín-zastávka, takže pokud jedete osobním vlakem směrem od Prahy, není nic jednoduššího, než vystoupit právě tady. Z kolínského nádraží je také možné popojet jednu zastávku osobním vlakem směrem na Prahu.


AUTEM
Vjezd autem přímo na ostrov není povolen, takže návštěvníci mohou využívat okolní parkoviště. Buď u zimního stadionu v těsné blízkosti lávky na ostrov. U Tesca, nebo na Náměstí republiky.

ZOBRAZIT MAPU (možnosti parkování)


Vstupné

Dospělí 180 Kč
Děti 90 Kč
Děti do 6 let ZDARMA
ZTP, ZTP-P ZDARMA

Platba je možná pouze hotově na místě konání akce.Warning: Undefined array key 0 in /data/web/virtuals/216510/virtual/www/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924