Historické slavnosti Kmochův ostrov

Skupina historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína vás srdečně zve
na tradiční historickou akci v příjemném prostředí kolínského Kmochova ostrova, kde si letos připomene 30 let od svého založení.

14. srpna 2021


Za časů krále Karla IV.

Každoročně mají slavnosti spojitost s významnou historickou osobností. Letos si připomeneme dobu vlády Karla IV.

SLAVNOSTI NA KMOCHOVĚ OSTROVĚ BUDOU PROBÍHAT OD 10 DO 18 HODIN


Program

Během celého dne vás bude bavit program na dvou scénách. Hlavní částí vás provede moderátor na pódiu amfiteátru, kde se budou střídat nejrůznější umělci. Čeká vás hudba, tanec, kejklíř, šermířská vystoupení a další.

Vedlejší scéna zaujímá prostor v parku Kmochova ostrova u altánu. Ta nabídne mimo jiné rytířské ležení, výstavu středověkých zbraní, výuku dvorských tanců, naučné panely o životě šlechty, středověké hygieně, výzbroji vojáků 13. a 14. století a další zajímavosti. Na návštěvníky čeká i výstavka k historii naší měny, katovna s ukázkami práva útrpného nebo žonglérské umění. Nebudou chybět ani stará řemesla či sokolník nebo chovatel exotických hadů.

Pro malé i velké návštěvníky je připravena i netradiční zajímavost v podobě výstavy věrných replik korunovačních klenotů českých králů.

Program hlavní scéna amfiteátr

Dobová hudba Querela a Trifikus
Historické tance Mariane
kat Piér
kejklíř Lukáš
skupiny hist. šermu  Artus Bohemia  a Tartus

Podrobný časový rozpis vystoupení připravujeme….


Tržiště

K atmosféře minulých časů neodmyslitelně patří jarmark. Stánky s řemeslnými výrobky nebo občerstvením budou i letos součástí historických slavností.


Jak se dostat na Kmochův ostrov

PĚŠKY
Kmochův ostrov je dostupný z obou břehů Labe přes lávky pro pěší. Pokud do Kolína dorazíte vlakem nebo autobusem na nádraží, nejkratší cesta na ostrov vám zabere asi 20 minut. Doporučujeme ale udělat nepatrnou odbočku a projít se přes malebné náměstí nebo kolem chrámu sv. Bartoloměje.

ZOBRAZIT MAPU (nejkratší cesta)
ZOBRAZIT MAPU (trasa přes náměstí)


VLAKEM
Přímo u ostrova se nachází vlaková stanice Kolín-zastávka, takže pokud jedete osobním vlakem směrem od Prahy, není nic jednoduššího, než vystoupit právě tady. Z kolínského nádraží je také možné popojet jednu zastávku osobním vlakem směrem na Prahu.


AUTEM
Vjezd autem přímo na ostrov není povolen, takže návštěvníci mohou využívat okolní parkoviště. Buď u zimního stadionu v těsné blízkosti lávky na ostrov. U Tesca, nebo na Náměstí republiky.

ZOBRAZIT MAPU (možnosti parkování)


Vstupné

Dospělí 100 Kč
Děti 50 Kč
Děti do 6 let ZDARMA
ZTP, ZTP-P ZDARMA