Historické slavnosti Kmochův ostrov

Skupina historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína vás srdečně zve
na tradiční historickou akci v příjemném prostředí kolínského Kmochova ostrova.

10. srpna 2019


Výročí císaře Napoleona

Každoročně mají historické slavnosti spojitost s výročím významného panovníka. Letos si připomeneme narozeniny Napoleona Bonaparta a celé slavnosti se tedy ponesou v duchu empíru.

Víte, že….

Empírové byly i úplně první historické slavnosti v režii SHŠ Páni z Kolína v roce 2013? Tenkrát jsme si připomněli návštěvu ruského cara Alexandra I. v Kolíně.

PROGRAM HISTORICKÝCH SLAVNOSTÍ STARTUJE V 10 HODIN


Program

Během celého dne vás bude bavit program na dvou scénách. Hlavní částí vás provede moderátor na pódiu amfiteátru, kde se budou nepřetržitě od 10 do 18 hodin střídat nejrůznější umělci. Čeká vás hudba, tanec, kejkle, divadlo, šerm nebo ukázky katovského řemesla.

Vedlejší scéna zaujímá prostor v parku Kmochova ostrova u altánu. Zde najdete tábor francouzských a rakouských vojáků, polního felčara, dobová zátiší a dekorace jako stvořené pro památeční fotku. Zároveň i na vedlejší scéně budou během dne probíhat krátká taneční a divadelní vystoupení, pantomima nebo pásmo pro děti. Můžete se také těšit na sokolníka nebo ukázky exotických hadů.

PODROBNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM VYSTOUPENÍ BRZY PŘIDÁME…


Dobový jarmark

K atmosféře starých časů neodmyslitelně patří jarmark. Stánky nejen se šperky, keramikou, dřevěnými hračkami, dětskou dílnou nebo občerstvením budou i letos součástí historických slavností.


Jak se dostat na Kmochův ostrov

PĚŠKY
Kmochův ostrov je dostupný z obou břehů Labe přes lávky pro pěší. Pokud do Kolína dorazíte vlakem nebo autobusem na nádraží, nejkratší cesta na ostrov vám zabere asi 20 minut. Doporučujeme ale udělat nepatrnou odbočku a projít se přes malebné náměstí nebo kolem chrámu sv. Bartoloměje.

ZOBRAZIT MAPU (nejkratší cesta)
ZOBRAZIT MAPU (trasa přes náměstí)


VLAKEM
Přímo u ostrova se nachází vlaková stanice Kolín-zastávka, takže pokud jedete osobním vlakem směrem od Prahy, není nic jednoduššího, než vystoupit právě tady. Z kolínského nádraží je také možné popojet jednu zastávku osobním vlakem směrem na Prahu.


AUTEM
Vjezd autem přímo na ostrov není povolen, takže návštěvníci mohou využívat okolní parkoviště. Buď u zimního stadionu, v těsné blízkosti lávky na ostrov. U Tesca, nebo na Náměstí republiky.

ZOBRAZIT MAPU (možnosti parkování)


Vstupné

Dospělí 80 CZK
Děti do 15 let 40 CZK
Děti do 6 let a ZTP zdarma


Plakát

Plakát ke stažení JPG (web) | PDF (tisk)