Bitva Kolín 2019

Skupina historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína vás srdečně zve
na 24. ročník historické bitvy, která se odehraje 11. května 2019 na kolínské jízdárně.

Historická bitva

V rekonstrukci bitvy u Courtrai se střetne francouzský král Filip IV. Sličný s vojskem flanderských městských komun. S jeho mocenskou politikou ale ve Flandrech příliš nepochodí a jeho elitní jednotky utrpí těžkou porážku.

Tato událost se odehrála v roce 1302 a přezdívá se jí „bitva zlatých ostruh“, protože v bitvě zahynulo neobvykle mnoho francouzských urozených rytířů a vlámská domobrana získala jako trofej mnoho rytířských ostruh.

REKONSTRUKCE HISTORICKÉ BITVY ZAČNE V 15 HODIN

Dobový jarmark

Přijďte zažít atmosféru středověkého tržiště, ochutnat dobové speciality nebo nápoje v místním šenku a obdivovat krásu starých řemesel.

TRŽIŠTĚ V AREÁLU KOLÍNSKÉ JÍZDÁRNY SE OTEVÍRÁ V 11 HODIN

Průvod městem

Nesmí chybět ani průvod všech účinkujících z jízdárny ulicí Žižkova až na Karlovo náměstí, kde vás herold pozve ke shlédnutí odpolední bitvy a proběhne zde i několik ukázek šermířského umění.

PRŮVOD MĚSTEM VYRÁŽÍ V 11 HODIN Z JÍZDÁRNY

Areál kolínské jízdárny

Bitva se odehrává na závodišti kolínské jízdárny. Areál se nachází za nemocnicí, vchod přes točnu autobusů. Cesta je značena cedulí „Bitva“ z ulice Žižkova skrz jezdeckou část dozadu na závodiště. Návštěvníci mohou k parkování využít místa u nemocnice nebo v přilehlých sídlištích.

ZOBRAZIT MAPU

Vstupné

Dospělí 120 CZK
Děti do 15 let 60 CZK
Děti do 6 let a ZTP zdarma

Plakát

Plakát ke stažení JPG (web) | PDF (tisk)